Prawybory 2010 w Gdańsku

Prawybory 2010 w Gdańsku

Koło Gdańsk Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” wspólnie z Platformą Obywatelską zorganizowało spotkania z kandydatami na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W sobotę 20 marca 2010 roku w Ratuszu Staromiejskim odbyło się spotkanie z Marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim. Przy wypełnionej po brzegi sali równo o godzinie 15:00 nasz gość rozpoczął przemówienie, w którym zawarł najważniejsze założenia swojej ewentualnej prezydentury. Po zakończeniu  „spech’u” pan Marszałek „oddał” się do dyspozycji uczestników. Po niemal godzinnej i wyczerpującej serii pytań spotkanie dobiegło końca. Tradycyjnie, spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem Bronisława Komorowskiego z członkami KG S”MD”. Ponadto, otrzymaliśmy - dedykowany specjalnie dla nas - egzemplarz książki Bronisława Komorowskiego.

W niedzielę 21 marca br. o godzinie 13:00 Gdańscy Młodzi Demokraci spotkali się w kawiarni VNS, aby wspólnie obejrzeć telewizyjną debatę obu kandydatów PO. W tym integrującym dla naszego środowiska przedsięwzięciu udział wzięli m.in. Posłanka na Sejm RP Agnieszka Pomaska, Poseł na Sejm RP Arkadiusz Rybicki, Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak, Radny Miasta Gdańska Maciej Krupa, Radny Miasta Gdańska Piotr Skiba oraz Asystent Premiera Donalda Tuska Łukasz Broniewski. Wszystko odbyło się z udziałem mediów, które filmowały nas przez cały czas trwania debaty.

21 marca br. o godzinie 18:00 spotkaliśmy się z Ministrem Spraw Zagranicznych Radosławem Sikorskim w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Tak jak w przypadku spotkania z poprzednim kandydatem, Minister rozpoczął spotkanie  przemówieniem przedstawiając nam priorytety prezydentury oraz własne przemyślenia na temat obecnej …”nieudanej”… kadencji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Następnie, zgromadzeni na sali goście przeszli do zadawania pytań. Warto dodać, iż na spotkaniu pojawiło się wielu doświadczonych nauczycieli akademickich, więc poziom pytań był bardzo wysoki. Oprócz samego kandydata gościliśmy również członków prawyborczego „sztabu” Radosława Sikorskiego – Posłów do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Liska oraz Sławomira Nitrasa. 

!!! Obszerna fotorelacja znajduje się w galerii zdjęć, zapraszamy do oglądania !!!

http://www.gdansk.smd.org.pl/galeria-zdjecDo góry Wydrukuj