Dzień Solidarności z Białorusią

Drodzy Przyjaciele,

SMD w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wspólnie ze Związkiem na rzecz Demokracji na Białorusi, a także Stowarzyszeniem Studentów Białoruskich w Gdańsku organizują wspólną manifestację z okazji Dnia Solidarności z Walczącą Białorusią.
Spotykamy się 16 lutego w Sopocie o godzinie 18:00 na placu koło Biura Regionu PO.
16 marca będziemy manifestować w Gdańsku.

Każdego 16 dnia miesiąca, aż do wyborów prezydenckich na Białorusi ludzie w wielu miastach w Polsce i Europie spotykają się aby zapalić świeczkę i zamanifestować swoje poparcie dla walczących o wolność i demokrację na Białorusi, a także oddać hołd tym, którzy w tej walce stracili życie.

Spotkanie w lutym odbywa się pod hasłem „Europa z Białorusią”, a naszym celem jest przekonać Parlament Europejski, Komisję Europejską i Austrię – która przewodniczy w tym półroczu w Unii Europejskiej – do wysłania jak największej liczby obserwatorów na białoruskie wybory.

Proszę Was, o powrót do chwil gdy wspólnie ponad rok temu walczyliśmy o wolność i demokrację na Ukrainie. Wtedy SMD i PO były głownymi siłami politycznymi w Polsce, które popierały zmiany wolnościowe w tym kraju. Teraz manifestacji naszego poparcia potrzebują bracia na Białorusi!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.wolnabialorus.org

POzdrawiam serdecznie i zapraszam Was do jak największego udziału.

Piotr Borawski
Przewodniczący Regionu Pomorskiego SMD
pomorski@smd.org.pl
0 691 93 55 14Do góry Wydrukuj