Drodzy Przyjaciele!

Wakacje niestety dobiegają końca i czas wziąć się do pracy. Mam nadzieję, że odpoczęliście i pełni zapału wrócicie do swoich zajęć i obowiązków, a także przyjemności, do jakich mam nadzieję należy działalność w Stowarzyszeniu „Młodzi Demokraci”.
Chciałabym Was bardzo serdecznie zaprosić na pierwsze powakacyjne spotkanie naszego Koła, które odbędzie się 9 września (czwartek) br. o godzinie 18:00 tradycyjnie już w gdańskim Cotton Clubie (ul. Złotników). Porozmawiamy sobie o naszych planach na kolejny rok i zbliżających się wyborach władz naszego Koła. Głównym tematem spotkania będzie jednak propozycja Platformy Obywatelskiej przeprowadzenia referendum dotyczącego zmian ustrojowych: zmniejszenia liczby posłów o połowę, likwidacji Senatu, wyboru posłów do Sejmu w jednomandatowych okręgach wyborczych w systemie większościowym i zniesienia immunitetu parlamentarnego.
Oficjalnie akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o ogólnonarodowe referendum zostanie zainaugurowana 12 września, ale już dziś przesyłam Wam formularz i proszę, abyście rozpoczęli zbieranie podpisów wśród Waszych rodzin i znajomych. Kartki z podpisami przynieście na spotkanie, na którym omówimy wszystkie szczegóły naszego udziału w tej prawie trzymiesięcznej akcji. Mam nadzieję, że jak zawsze mogę liczyć na Waszą pomoc w wielkim przedsięwzięciu, jakim będzie zebranie co najmniej 500 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum.
Już dziś zapraszam Was również na imprezę integracyjną gdańskiej Platformy Obywatelskiej, która odbędzie się 10 września o godz. 18:00 w Restauracji „Myśliwska” przy ul. Jaśkowa Dolina. Mam nadzieję, że stawimy się licznie i w doskonałych humorach. Wszelka aprowizacja będzie do nabycia miejscu.
Przypominam jeszcze moje namiary do kontaktu: a.owczarczak@wp.pl oraz tel. 0-502 064 522.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Agnieszka OwczarczakDo góry Wydrukuj