25-lecie Wolnych Wyborów

W tym roku obchodzimy 25. rocznicę zwycięstwa obozu „Solidarności” w wyborach 4 czerwca 1989 roku. To było nasze zwycięstwo i początek ogromnej zmiany, nie tylko w naszym kraju, ale w całej Europie Środkowej i Wschodniej.

Jesteśmy przekonani, że odnieśliśmy wtedy jeden z największych sukcesów w całej naszej historii. Dostaliśmy szansę, którą wykorzystujemy do dzisiaj. Wtedy zaczęliśmy tworzyć demokrację, odbudowywać zniszczony kraj, modernizować gospodarkę, zmieniać instytucje państwa i powoływać nowe. To, co najlepiej z tego czasu pamiętamy, to poczucie wspólnoty, bycia razem, radość i dumę z odniesionego zwycięstwa.

Prezydent Bronisław Komorowski serdecznie zaprasza wszystkich do przygotowania i udziału w obchodach. Podkreśla, że o odzyskaną wtedy wolność warto dbać, cenić ją i jak najlepiej zagospodarować. Dzisiaj możemy wpływać na kształt naszej wolności, zmieniać swoje otoczenie, zmieniać Polskę. Mamy wpływ na to co dzieje się dookoła i to jest największa radość i satysfakcja z wolności.

Od nas wszystkich zależy, jakie te obchody będą, liczymy na inicjatywę i pomysły.

źródło: prezydent.plDo góry Wydrukuj