Czwartkowe spotkanie S”MD” dot. nepotyzmu – 19 marca, godz. 18:00, Manhattan

W ostatnim tygodniu media donosiły o kolejnych przypadkach „nepotyzmu” parlamentarzystów koalicji PO – PSL – Wicepremiera Waldemara Pawlaka oraz Senatora Tomasza Misiaka. Dlatego nasze najbliższe spotkanie w czwartek 19 marca, o godz. 18:00 (Manhattan) poświęcimy właśnie pojęciu nepotyzmu.

Wspólnie poszukamy odpowiedź na pytania o granice pomiędzy polityką a biznesem, spróbujemy wskazać które z powyższych spraw to jawny konflikt interesów a które to tylko „fakty medialne”. Zadamy sobie również pytania o niejasne relacje w polityce oraz delikatną linię pomiędzy kontaktami towarzyskimi a możliwościami wynikającymi ze sprawowanych funkcji. Spotkanie zaczniemy od obejrzenia programu Moniki Olejnik – „Kropka nad i” z udziałem Wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Wszystkich zainteresowanych dyskusją zapraszam w czwartek, 19 marca na godz. 18:00 do Manhattanu.

Wschodnie spotkanie S”MD” – środa, 11 marca, godz: 18:00, Rada Miasta Gdańska
08.03.2009
Nasze najbliższe, środowe spotkanie (11 marca) tym razem będzie nieco nietypowe ;) Dotyczyć będzie tematyki międzynarodowej, ale nie z teoretycznego punktu widzenia a w praktyce – gośćmi naszego spotkania będzie grupa młodzieży z Białorusi, Ukrainy i Mołdawii, która na Pomorzu odbywa w tych dniach wizyty stażowe.

Często, na spotkaniach S”MD” ale też w rozmowach prywatnych, poruszamy temat wolności i demokracji na Białorusi czy w Rosji. Tym razem będzie okazja skonfrontowania tych wszystkich opinii (często mitów) na żywo.

Młodzież którą będziemy gościć to studenci oraz pracownicy organizacji młodzieżowych, którzy są ciekawy czym S”MD” się zajmuje i co robimy. Sami opowiedzą nam o swoich działaniach i warunkach w jakich pracują.

Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszam w środę 11 marca o godz. 18:00 do Rady Miasta Gdańska (dawny Żak). Na spotkaniu będzie obecny tłumacz, więc problemów z komunikacją nie będzie.Do góry Wydrukuj