Koło Gdańskie wspiera WOŚP – Plan Działań!

W dniu 9 stycznia 2011 roku odbędzie się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz drugi Finał poświęcony będzie na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. W tym roku, po raz pierwszy członkowie Koła Gdańskiego  Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” przyłączyli się do tej wielkiej, ogólnopolskiej i szczytnej akcji pomocy najmłodszym, poprzez założenie własnego Sztabu WOŚP. KWESTA NA ULICACH GDAŃSKA I SOPOTU Przez całą niedzielę nasi Wolontariusze będą kwestować na ulicach Gdańska i Sopotu w towarzystwie Radnych Miasta Gdańska. Nie chcemy ograniczać się tylko do głównych ulic miast, ale i odwiedzić dzielnice, które w ostatnich latach były zapomniane przez kwestujących. Świadomi ludzkiej aktywności w dziedzinie weekendowych wypraw na zakupy, będziemy obecni również w centrach handlowych.  Zapał i chęci w zespole są, jedyne czego nam potrzeba, to sprzyjające warunki atmosferyczne  :) AUKCJE INTERNETOWE Działamy nie tylko w dzień Finału! Gorąco zachęcamy do brania udziału w aukcjach naszego Sztabu, prowadzonych w serwisie www.gdansk.smd.org.pl/aukcje. A będzie co licytować :) Podarunkami wsparli nas Prezydent RP Lech Wałęsa, Premier Donald Tusk, Minister Sławomir Nowak,  Poseł  Agnieszka Pomaska, Poseł Jerzy Borowczak, Poseł Paweł Orłowski, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, a także sygnatariuszka porozumień sierpniowych, Henryka Krzywonos. Poza zwyczajową kwestą i aukcją internetową, organizujemy kilka wydarzeń kulturalnych, z których dochód w całości zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zadbamy o to, aby w ciągu całego dnia zbiórki nikt nie miał okazji do nudy! GDAŃSKI PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY

Zaczynamy już o 10.00 W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ul. Trzy Lipy 3. Wraz z Ogólnopolską Siecią Klubów Rozwoju ProActiveClubs, działającą pod patronatem Studenckiego Forum Business Center Club, zapraszamy na Szkolenie ProActive. Na szkoleniu dowiecie się o modelach aktywności i pasywności, poznacie najbardziej efektywne sposoby motywowania, dowiecie się, jak właściwie stawiać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Szkolenia ProActive są inicjatywą znaną już w całym kraju, każde z nich przyciąga kilkadziesiąt osób.

Również dzięki uprzejmości Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, o godzinie 14:30 i 15:30 odbędą się lekcje RoboInformatyki dla dzieci. Poprowadzą ją przedstawiciele RoboNET – laureata konkursu Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010. To doskonała okazja do ukazania najmłodszym możliwości technicznych, jakimi dysponujemy, a także zaszczepienia im naukowej pasji :) Serdecznie zapraszamy do tak niecodziennego spędzenia popołudnia ze swoją pociechą!

GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY – SCENA MUZYCZNA GDAŃSK O godzinie 16:00 w Scenie Muzycznej Gdańsk, czyli placówce Gdańskiego Archipelagu Kultury, odbędzie się występ grupy improwizacji teatralno-kabaretowych W Gorącej Wodzie Kompani. Jeśli chcesz się przekonać, czy takie wydarzenie teatralne, w którym bez scenariusza i reżyserii aktorzy dają radę bawić widzów przez ponad godzinę, jest w ogóle możliwe, przyjdź i się przekonaj. Do tego badania zapraszamy każdego człowieka o inklinacjach naukowo-kulturowych, a także ludzi zupełnie bez inklinacji, żeby było różnorodnie ;) O 17:20, na tej samej Scenie, repertuar musicalowy zaprezentują soliści: Gabriela Pliszka i Paweł Pochyluk – studenci drugiego roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalnym.  Akompaniować im będzie Bartosz Zieliński, student drugiego roku Akademii Muzycznej, na wydziale jazz i muzyka rozrywkowa. Wspólnie spędzone popołudnie zwieńczy koncert Chóru Gdańskiej Sceny Muzycznej, którego dyrygentem jest Beata Śnieg, studentka dyrygentury na Akademii Muzycznej w Gdańsku.  Chór składa się głównie z młodych amatorów, których połączyła pasja do muzyki i chęć stworzenia czegoś nowego. Przełamują stereotyp łączenia terminu ‘chór’ z muzyką sakralną i poważną. W ich repertuarze znajdziecie głównie dobrze znane słuchaczom utwory rozrywkowe z repertuaru światowego. Z racji świątecznego charakteru akcji usłyszymy również kolędy. Mimo braku profesjonalnego muzycznego wykształcenia u większości chórzystów, aspiracje i plany dalszej działalności są ogromne. Nic dziwnego - zarówno prezentowana muzyka, jak i zapał chórzystów przyczynia się do tworzenia fenomenalnej aury, napełniającej słuchaczy pozytywną energią.  To trzeba poczuć! :) AK PG KWADRATOWA Późnym popołudniem (od 17:30) razem z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej zapraszamy do AK PG Kwadratowa. Do nocy będziemy bawić się tam na koncertach zespołów Wattever, Soundstorm,  Call The Fire Brigade, In My Pocket, Raggafaya, Sekaku. Występy będą urozmaicać aukcje, z których środki zasilą konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do licytacji profesjonalnej sesji fotograficznej, koszulkę z podpisami znanych polskich sportowców, piękne prace plastyczne oraz zdjęcia studentów Wydziału Architektury i Sopockiej Szkoły Wyższej i wiele, wiele innych! O godzinie 20.00 wyślemy Światełko do Nieba. Ponownie będzie nam towarzyszyć Chór Gdańskiej Sceny Muzycznej.

Do góry Wydrukuj