Wziąć zaświadczenie, zagłosować i wakacje

– To bardzo proste. Potrzebny jest tylko dowód – mówił Bronisław Komorowski prezentując zaświadczenie  umożliwiające głosowanie poza miejscem zameldowania. Kandydat PO na prezydenta zachęca wszystkich, którzy 4 lipca będą poza domem, by pobrali takie zaświadczenia i zagłosowali.

Komorowski wybrał się dzisiaj do Urzędu Dzielnicy Warszawa-Śródmieście. Kolejki nie było, więc marszałek otrzymał kwitek „od ręki”, po okazaniu dowodu osobistego.
– Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym we własnym urzędzie gminy albo dzielnicy. Wtedy można głosować w każdej innej komisji obwodowej w całej Polsce, trzeba tyle zrobić tylko przed piątkiem, a już w niedzielę można głosować. Ja sam będę głosował w Maćkowej Rudzie, pewnie w szkole, bo tam zazwyczaj jest komisja wyborcza. W ciszy wyborczej chcę się bowiem schować w mojej Budzie Ruskiej na Suwalszczyźnie – powiedział Bronisław Komorowski i dodał, że wcześniej zawsze głosował w Warszawie, jednak tym razem chce skorzystać z ciszy wyborczej i nabrać sił przed niedzielnym wieczorem.
– Zbliża się okres wakacyjny, wszyscy jadą nad morze, na jeziora, to będzie także weekend, będą znane, wspaniałe festiwale. Każdy, kto jest poza domem, warto, żeby z sobą wziął tego rodzaju zaświadczenie, zagłosował i… wakacje” – powiedział kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP.

źródło: www.bronislawkomorowski.plDo góry Wydrukuj