Akademia Samorządowa – kolejne spotkanie

Zapraszamy serdecznie na trzecie spotkanie Akademii Samorządowej, które odbędzie się w czwartek 27 maja o godz. 18.00 w sali konferencyjnej "A" Centrum Handlowego Manhattan (III p.).
 
Spotkanie będzie poświęcone istocie i zadaniom samorządu terytorialnego.
 
O jednostkach pomocniczych (potocznie zwanymi "radami osiedli") opowie Radny Miasta Gdyni Mariusz Bzdęga. Zapozna nas również z sposobem funkcjonowania Rady.

Radca prawny Krzysztof Lodziński zaznajomi nas z prawnymi aspektami bycia samorządowcem - z przywilejami oraz ciążącymi z tego tytułu obowiązkami.

Wicewojewoda Pomorski Michał Owczarczak opowie o kontroli legalności, gospodarności i rzetelności zadań wykonywanych przez samorząd terytorialny, gdyż to właśnie Wojewoda jest organem bezpośredniego nadzoru.

Celem Akademii Samorządowej jest przeszkolenie słuchaczy z zakresu wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz dostarczenie wyczerpującej informacji o mechanizmie prowadzenia kampanii wyborczej. Projekt ten jest realizowany przez Instytut Obywatelski.

Spotkania mają charakter otwarty, zatem zapraszamy rownież Waszych znajomych i przyjaciół - inicjatywa ma na celu edukację jej uczestników oraz promowanie wartości obywatelskich.



Do góry Wydrukuj