Zmowa cenowa gdańskich taksówkarzy? – złożyliśmy zawiadomienie do UOKiK

Jako ludzie młodzi, przywiązani do wartości liberalnych za kardynalne uznajemy zasady wolnego rynku i uczciwej konkurencji. Nie zgadzamy się na praktyki, które uniemożliwiają wzajemne i skuteczne konkurowanie na rynku usługowym.” – napisaliśmy w treści zawiadomienia złożonego w gdańskiej delegaturze UOKiK w środę 1 lipca.

Poruszeni artykułem w portalu regionalnym trójmiasto.pl („Zmowa gdańskich taksówkarzy„) wraz z Poseł na Sejm RP Agnieszką Pomaską poinformowaliśmy Urząd o możliwej zmowie cenowej trzech największych gdańskich korporacji taksówkarskich.

Z informacji zawartych w artykule oraz z informacji uzyskanych od dyspozytorów korporacji taksówkarskich w Gdańsku wynika, iż trzy największe korporacje przeprowadziły jednoczesną i jednakową podwyżkę cen świadczonych usług. Jak wynika z artykułu internetowego pracownicy nie ukrywają, że podwyżki mają na celu „osłabienie” istniejącej konkurencji.

Gdańsk od dawna boryka się z problemem nieuczciwej konkurencji na rynku usług przewozowych – wiele razy zabieraliśmy w tej sprawie głos. Uważamy, iż również w tym przypadku sprawa nie może pozostać bez rozpatrzenia odpowiednich organów.

Hallo Taxi

Komfort Taxi

City Plus Taxi

Dajan-Taxi

Super Hallo Taxi

Opłata początkowa

8,50 zł

7 zł

8,50 zł

7 zł

8,50 zł

Taryfa

dzienna

(opłata za

kilometr)**

2,70 zł

2,40 zł

2,70 zł

2 zł

2,70 zł

Taryfa nocna

(opłata za

kilometr)**

4,05 zł

3,60 zł

4,05 zł

3 zł

4,05 zł

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Treść zawiadomienia

zawiadomienie-uokik-01zawiadomienie-uokik-02

Galeria zdjęć

[slideshow id=14]

Galeria zdjęć w wersji kompaktowejDo góry Wydrukuj