Pierwsze spotkanie Akademii Samorządowej

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Akademii Samorządowej, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 19 kwietnia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej „A” w Manhattanie (III p.) w Gdańsku.
Gośćmi spotkania będą Wiesław Byczkowski oraz dr Grzegorz Grzelak. Tematem jest oczywiście samorząd terytorialny – jego narodziny w Polsce, trudności w pierwszych latach oraz perspektywa jego rozwoju w najbliższych latach.

Z powodu żałoby narodowej planowane w zeszłym tygodniu spotkania Akademii Samorządowej nie odbyło się. Poniedziałkowe spotkanie jest pierwszym, które zainauguruje cały cykl. Celem Akademii jest przeszkolenie słuchaczy z zakresu wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz dostarczenie wyczerpującej informacji o mechanizmie prowadzenie kampanii wyborczej. Projekt ten jest realizowany przez Instytut Obywatelskiej (think-tank Platformy Obywatelskiej) we wszystkich regionach całego kraju.

Wiesław Byczkowski jest Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, z samorządem terytorialnym związany od 1994 r. Dr Grzegorz Grzelak jest radnym sejmiku wojewódzkiego, pracownik naukowy Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkania mają charakter otwarty, więc zaproście na nie swoich znajomych i przyjaciół – inicjatywa ma na celu edukację jej uczestników oraz promowanie wartości obywatelskich.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie: www.akademia-samorzadowa.plDo góry Wydrukuj