„Żyjecie w Europie która nie śniła się mojemu pokoleniu” – po spotkaniu z Hansem-Gertem Pöttering

W sobotnie popołudnie 10 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z Hansem-Gertem Pöttering, goszczącego w w Gdańsku za zaproszenie posła Krzysztofa Liska. W trakcie ponad godzinnego spotkanie były przewodniczący Parlamentu Europejskiego dzielił się swoimi wspomnieniami oraz obserwacjami z minionych 20. lat niepodległej Polski się z członkami Stowarzyszenia oraz studentami Wyższej Szkoły „Ateneum”.

Żyjecie w Europie która nie śniła się mojemu pokoleniu – odpowiedział Hans-Gert Pöttering na pytanie o wskazówkę dla młodych ludzi angażujących się w życie polityczne i społeczne. – Gdy rozpoczynałem swoją działalność w Junge Union (organizacja młodzieżowa CDU – red.) chciałem przede wszystkim zmieniać otaczającą mnie rzeczywistość, mieć na nią realny wpływ.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się tematyka wschodnia. Padały więc trudne pytania o członkostwo Ukrainy, terminy kolejnych możliwych rozszerzeń Unii Europejskiej oraz stosunki z Federacją Rosyjską.

Spotkanie organizowane zostało przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” oraz Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej. Za pomoc w udostępnieniu sali dziękujemy Wyższej Szkole „Ateneum”.

Hans-Gert Pöttering

Profesor honorowy Uniwersytetu w Osnabrück, od 1979 r. posedł do Parlamentu Europejskiego, w latach 1999-2007 stał na czele koalicji EPP-ED, od stycznia 2007 do lipca 2009 przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Galeria zdjęć

[nggallery id=126]Do góry Wydrukuj